Først pg fremmest vil jeg lige komme med et dementi ! Det er denne sæsonens hjemmetrøje jeg hsr i elite, ikke målmandstrøjen !Pede skrev: Det var også min tanke at kvaliteten og fittet var en ganske anden. Men det skal det selvfølgelig også være til prisen. Hvordan med størrelsen? Hvad render du selv rundt i, og hvor stor er du?
Jamen jeg er en lille prop. 173 høj og vejer 77-79 ren rå muskelmasse (der dog desværre er faldt ned og samlet sig på min mave istedet) så en lille utidig far mavse. JEG synes trøjen sidder

Som bonus info kan jeg fortælle min kæreste kan passe mine trøje så vi deler og Hendes Bingo vinger er er lidt presset i ærmerne - så er du MEGET muskuløs på overkroppen vil jeg overveje nummeret større. Men som sagt synes jegnikke trøjen føles enormt meget mindre end almindeligt fit, den sidder bare lidt tættere til kroppen forskellige steder - jeg bruger medium i Polo, NB almindelig fit, skjorter M/41, 48 blazer jakke, og også Medium i NB elite fit.